מה זה קונדום?

מה זה קונדום בעצם? קונדום הוא אמצעי המניעה הוותיק בעולם. הוא נועד לשימוש על ידי הגבר וזאת מאחר שהוא מותאם לאיבר המין הגברי. הקונדום יעיל מאוד במניעת הריון לא רצוי ובהגנה מפני מחלות מין מידבקות ומסוכנות. ברבות השנים הפך הקונדום למוצר המשווק בכמה צורות, צבעים ואפילו טעמים. 

קונדום – נעים להכיר

קונדום הוא אמצעי מניעה העשוי מחומר גמיש שנקרא לטקס. הוא מעוצב בצורה של גליל הפתוח בקצהו האחד וסגור בקצהו השני, על מנת להתאים למבנה האנטומי של איבר המין הגברי. בקצה הסגור של הקונדום, ישנה תוספת דמוית פיטמה שאליה אמור להישפך נוזל הזרע בעת קיום יחסי מין. את הקונדום ניתן לרכוש בבתי מרקחת ללא מרשם והוא מוצע למכירה על ידי מספר חברות. ישנם בתי מרקחת מקוונים המספקים תרופות ללא מרשם, כמו אקסטרה סייז.

 

שימוש בקונדום למניעת היריון

השימוש המרכזי של קונדום הוא במניעת היריון בלתי רצוי כתוצאה ממגע מיני. על ידי כך שהקונדום שומר את פליטת הזרע בתוכו, הוא מונע מעבר של תאי זרע מהפין אל הנרתיק והשחלות. יחד עם זאת, מידת הגנתו של הקונדום במניעת הריון מוערכת בכ – 97%.

מדובר באחוז גבוה מאוד של הגנה, אשר נשמר בעת שימוש נכון בקונדום, אולם משמעותו היא כי קיים סיכוי של 3% למעבר זרע והיווצרות היריון בעת שימוש בקונדום בעת קיום יחסי מין בין גבר לאישה.

 

הגנה מפני מחלות מין

יתרונו הגדול של הקונדום הוא בכך שהוא מגן מפני הידבקות במחלות מין המועברות במגע מיני ישיר. מחלת האיידס היא הידועה ביותר מבין מחלות המין השונות והיא הייתה עד לפני מספר שנים, מחלה חשוכת מרפא שמשמעות ההידבקות בה הייתה מוות כמעט וודאי.

גבר, לא נמאס לך להתאכזב מעצמך?

המדע כבר הוכיח - הגדלת הפין בצורה טבעית ללא ניתוח זה לא מיתוס

ויאגרה ללא מרשם רופא - Xtrasize

בשל כך, השימוש בקונדום נעשה לעיתים גם במסגרת יחסי מין בין גברים הומוסקסואליים אשר מעוניינים להישמר מפני מחלות מין. מחלות נוספות המועברות במגע מיני הן מחלת ההרפס ומחלת העגבת, הידועה גם בשם סיפיליס.

 

טיפול נכון בקונדום בעת הוצאתו מהאריזה

הקונדום משווק בחבילות הכוללות מספר קונדומים, כאשר כל קונדום מופרד ומאוחסן בעטיפה אטומה וסגורה בחום. את העטיפה יש לפתוח בעדינות על מנת לא לפגום בשלמות הקונדום, שכן גרימת קרע קטן ביותר עשויה להפוך אותו ללא יעיל.

מרגע קניית הקונדום ועד לעשיית השימוש בו, יש לאחסן אותו בצורה נאותה במקום קריר ויבש על מנת לשמור על איכותו. כמו כן, יש צורך לוודא כי על אריזת הקונדום מופיע תאריך התפוגה שלו וכי אין מדובר בקונדום פג תוקף.

 

לבישה נכונה של הקונדום

קונדום מאפשר הגנה כל עוד השימוש בו הוא נכון. לשם כך, יש להלביש אותו על איבר המין כאשר איבר המין מצוי במצב של זקפה. הקונדום ארוז כך שהוא מגולגל אל תוך עצמו. לאחר הוצאת הקונדום מהאריזה, יש לתפוס את החלק דמוי הפטמה, להצמיד אותו אל איבר המין המצוי בזקפה ולגלגל אותו לאורכו כאשר הוא צמוד אליו.

השימוש בקונדום צריך להתחיל טרם כל חדירה של הפין אל הנרתיק ומומלץ להלבישו עם הופעת הזקפה בתחילת המגע המיני. זאת משום שגם טרם שפיכה, תיתכן שפיכה מוקדמת של תאי זרע מן האשכים אל קצה הפין.

 

טיפול בקונדום לאחר השימוש

לאחר הגעה לפורקן מיני, חשוב מאוד לתפוס את הקונדום בקצהו טרם הוצאת הפין מהנרתיק, על מנת לוודא כי הוא יוצא בשלמותו וכי לא זלג ממנו שפיך אל תוך הנרתיק. הקונדום הוא אמצעי מניעה חד פעמי ולאחר סיום המגע המיני, אף במצב שבו הקונדום הוסר מאיבר המין ללא הגעה לפורקן, יש לזרוק את הקונדום לפח.

 

חסרונות השימוש בקונדום

הקונדום יעיל מאוד בהגנה מפני היריון בלי רצוי ומחלות מין, אולם אחד המחירים של השימוש בו, לפחות על פי חלק מהמשתמשים בו, הוא הפחתה במידת ההנאה במהלך המגע המיני. הסיבה לכך היא ככל הנראה בשל החיץ שהוא יוצר בין הפין לנרתיק, שכן ליבת ההנאה מיחסי מין היא בחיכוך הישיר ביניהם.

 

סכנות בשימוש בקונדום

הסכנה העיקרית אליה יש לתת את הדעת בעת שימוש בקונדום היא מצב של הישארות הקונדום בתוך הנרתיק לאחר הגעה לפורקן. זאת במקרה של אי תפיסת הקונדום כהלכה בעת הוצאת הפין מהנרתיק. במקרים מסוימים, הוצאת הקונדום מהנרתיק אפשרית רק במסגרת הליך רפואי.

 

מה זה קונדום רגיל וקונדומים בעלי מאפיינים מיוחדים

לצד הקונדום הרגיל, משווקים כיום קונדומים המכילים קוטלי זרע להגברת ההגנה מפני הריון לא רצוי. כמו כן, ניתן כיום לרכוש קונדומים העשויות מתחליף לטקס עבור מי שאלרגי ללטקס. בנוסף, ניתן לרכוש קונדומים מחוספסים, צבעוניים וקונדומים בטעמים.

 

מה זה קונדום

אמצעי מניעה נוספים ויעילותם מול יעילות הקונדום

לצד הקונדום, קיימים אמצעי מניעה נוספים כאשר הדומיננטי שבהם הוא הגלולות למניעת הריון. בעוד הקונדום מונע זליגה של תאי זרע אל הנרתיק, גלולות נגד הריון משבשות את הליך יצירת הביצית בגוף האישה ובכך מונעות הפריה של ביצית שעשויה להתפתח להריון.

היתרון בשימוש בגלולות הוא בכך שהן אינן דורשות שימוש באמצעי חיצוני שעשוי לפגום בתחושת ההנאה שבמגע המיני. מנגד, השימוש בגלולות אינו מגן מפני הידבקות במחלות מין ועל השימוש בגלולות להיות באופן תכוף ויומיומי.

 

קונדום – לקיים יחסי מין ולהישאר מוגנים

הקונדום הוא אמצעי נהדר למניעת הריון ומבין כלל אמצעי המניעה, הוא בעל הפוטנציאל הגבוה ביותר למנוע הידבקות במחלות מין. לצד זאת, חשוב לזכור כי מדובר במוצר חד פעמי וכי השימוש בו צריך להיעשות לפי ההוראות על מנת שלא לפגוע ביעילותו.

למאמרים נוספים באתר אקסטרה סייז

איך להגדיל את הפין

איך להגדיל את הפין

אתם ודאי שמעתם על המשפט המוכר ״הגודל לא קובע״? ובכן, יש כמה גברים שסבורים שהגודל מאוד קובע ומשפיע ישירות על הביטחון העצמי שלהם. גודל של

קרא עוד »
0
עגלת הקניות
בלעדי באתר
5% הנחה לרוכשים באתר
דילוג לתוכן