כמה פעמים מומלץ לעשות סקס בשבוע

כמה פעמים לעשות סקס בשבוע, פעם? פעמיים? ארבע? כל יום? תלוי את מי שואלים. אקסטרה סייז מציגים לכם את ההמלצה הטובה ביותר לכמות השבועית ואיך להשיג אותה: אם נבחן רגע את הרגלי המין האנושיים, נגלה שהאנושות אוהבת לעשות סקס, לדבר על סקס ולהתעניין בסקס. אבל האם אפשר לקבוע לנו את מסגרת הפעמים השבועית? ועל בסיס מה? וכאן בדיוק אנחנו נכנסים להיכל הסיבתיות. או מה שאוניברסיטת טקסס קוראת לו בפשטות רבה יותר – "237 הסיבות למין". שמעתם טוב. יש 237 סיבות לסקס ואתם יכולים להשתייך לאחת מהן או למאות מהן. הסיבות כך אומרים, הן אלה שיקבעו לכם כמה פעמים מומלץ לעשות סקס בשבוע. אז נתחיל:

 

סקס הוא דבר בריא – כמה פעמים לעשות סקס

סקס הוא עניין בריא פיזית ונפשית. הוא תורם לשמירה על תקינות הגוף, משחרר לחצים, תורם לתחושת הרוגע והחיוביות, שורף קלוריות ועל פי מחקרים אפילו משפר את מראה העור. אבל כשהוא מגיע מהסיבות הלא נכונות, הוא יכול בקלות לפגוע בבריאות הפיזית והנפשית. הנה לכם דוגמה של זוג שנמצא במערכת יחסים כבר שנה.

היא דורשת סקס כל יום והוא שעובר תקופה מורכבת מתקשה להיכנס לעניינים. בת הזוג ממשיכה ללחוץ וכתוצאה מכך הוא מוכן להיכנס למיטה, אבל לא עושה זאת בהרבה רצון. מהו גורלו של זוג כזה? עד כמה הוא יכול ליהנות ולהיות מסופק מהיחסים כשאחד הצדדים עושה זאת רק כדי לרצות את בן הזוג השני?

 

מה מחקרים מראים

על פי אותו מחקר סיבות מפורסם, יש שני סוגי אנשים בהקשר של קיום יחסי מין: אלה שמקיימים יחסים כתוצאה מרצון לחזק את הקשר ולהטיב עם הזוגיות ובן או בת הזוג וגם כמובן להעצים את עצמם. ואלה שמקיימים יחסים רק כדי לרצות או לספק את בני הזוג, כדי לסמן "וי" על הסיטואציה וכדי לצאת ידי חובה. הראשונים על פי המחקר עושים סקס מסיבות חיוביות והאחרונים כך מסתבר, עושים את זה כדי להימנע מתחושות של אשמה, מריבות או כעסים בקשר.

אם יש לכם יחסים מיניים שנולדו כתוצאה מגישה חיובית, הם משדרגים את הקשר באופן עקבי ושני הצדדים מרוויחים זוגיות מלאה, טובה ובריאה יותר. הם גם אלה שבדרך כלל יהיו יותר מרוצים מהקשר שלהם זה עם זו ומסופקים מאוד מחיי המין.

גבר, לא נמאס לך להתאכזב מעצמך?

המדע כבר הוכיח - הגדלת הפין בצורה טבעית ללא ניתוח זה לא מיתוס

ויאגרה ללא מרשם רופא - Xtrasize

וכדי שזה ימשיך לקרות גם בתקופות קשות, יש לשמור על תקשורת פתוחה ברמה גבוהה מאוד ולעבוד קשה כדי לשמר את מה שטוב וחיובי. המסקנה היא שזוגיות מתחילה עוד הרבה לפני שהיא עוברת למיטה. ואם אתם רוצים שכמות הסקס השבועית שלכם תהיה ממקום נוח וטבעי שמקובל על שני הצדדים ונכון לשניכם, צריך לעבוד בשבילה. והרבה.

 

אחד הצדדים רוצה יותר פעמים בשבוע: האם מדובר בבעיה?

אז מה קורה כשאחד מכם רוצה יותר והשני פחות? איך מגשרים על הפער הזה שבין רצוי למצוי? הסקסולוגים ויועצי הזוגיות מציעים כמה שיטות פשרה, אבל לפני כן הם ישלחו אתכם למצוא בעצמכם כמה תובנות:

 

אם אתם הצד שרוצה יותר

עליכם לזכור שכל עוד בני הזוג שלכם פחות צמאים לסקס הם גם סובלים מאוד מתחושות אשמה וביקורתיים כלפי עצמם. הם נוטים לחשוב שכל בעיה בקשר נובעת מהם ומההתנהגות שלהם וכשאתם לא מרוצים מהם, גם אם הם מאוד משתדלים, הם כל הזמן חוששים.

יש המון פחד מסיטואציה שבה הצד השני כל הזמן מצפה למין ובכל פעם שאתם דוחפים אותם לשם ממקום שלא טבעי ונוח להם, רומזים להם, גוערים בהם ואפילו קובעים איתם מראש, הם משתתקים. וגם עושים. אבל לא מתוך גישה טובה.

 

אם אתם בצד של אלה שמעדיפים פחות סקס

תזכרו שלפעמים הצד השני בסך הכל רוצה בקרבתכם ולהרגיש אינטימיים. לפעמים רק חיבוק ונשיקות יענו על הצורך הזה ולפעמים הצרכים הפיזיולוגיים שלהם דורשים יותר.

הבינו שזה בסדר גמור שהם מרגישים כך. אף אחד לא מגיע עם הוראות הפעלה שמתוכנתים על פי מצב הרוח והחשק האישי שלכם ומעולם לא נקבע ששני בני זוג צריכים להיות באותה רמה של תשוקה. ככל שתבינו זאת יותר, תרגישו פחות ופחות אשמים. באותה נשימה גם בני הזוג יפסיקו לחשוב שהם דוחים אתכם.

בשורה התחתונה – שניכם רוצים בסקס, אבל בתדירות שונה. וזה בדיוק המקום שבו שניכם צריכים למצוא את עמק השווה, להחליט על כמות הפעמים ששניכם תהיו מאושרים ממנה וכן, לפעמים גם להתפשר. זכרו שלפעמים יש ירידה בתיאבון המיני בעקבות תקופה קשה, מצב בריאותי בעייתי, שיעמום, חוסר השראה ויצירה, תסכולים לגבי המימוש העצמי ועוד.

כל אלה הם תחושות נפשיות שבכלל לא קשורות לסקס באופן אישי ועשויות לגרום לכם להימצא בתוך תקופת יובש די ארוכה. ולכן אם תטפחו את הנפש שלכם ותמלאו אותה בדברים אהובים, נעימים ומסקרנים, הם יעזרו לכם להשיג מין הרבה יותר איכותי ובתדירות יותר גבוהה.

 

כמה סקס בשבוע אנשים נשואים עושים? וכמה רווקים?

והנה לכם עוד נתון מעניין למדי: על פי סקר ישראלי שנערך, כ-35% מהאוכלוסייה נכנסת למיטה יותר מפעמיים בשבוע, אבל יש אבל: רק 14% מכלל הרווקים בכלל מקיימים יחסי מין בתדירות הזו, לעומת 86% מהנשואים שמקיימים יחסים פעמיים בשבוע ומעלה. הנשואים שבעי רצון יותר מחיי המין שלהם (59%) לעומת הרווקים (26%) ומתברר שנשים נשואות מרוצות יותר מחיי המין שלהן (57%) לעומת גברים (49%).

 

 

אז איפה פה הבעיה?

שגם הפעם, לא מדובר בכמות כמו שמדובר באיכות. בני הזוג יכולים להיות חברים נפלאים זה לזה לאורך שנים, אבל האינטימיות ביניהם כמו גם התשוקה, עלולה לרדת משמעותית. ככל שהם יתעלמו מהבעיה ולא יטפלו בה הם יגרמו לכך שהזוגיות ביניהם תדעך: אחד מבני הזוג נמשך לפתע לאנשים אחרים, שני בני הזוג מפנטזים על דברים שהם היו רוצים לממש מחוץ לזוגיות ותדירות הסקס ממשיכה לרדת ולרדת…

ופה קובעים המומחים, שככל שהסיבות שלכם להיכנס יחד למיטה הם ממקום של ריצוי, סיפוק היצרים של בני הזוג, של יציאה מידי חובה – הם יגרמו לחיסול הנישואים. ככל שהסקס בין בני הזוג מפסיק להיות מספק ומהנה, גם אם התדירות שלו גבוהה, הוא יביא איתו בעיות בשלב הראשון ואת סיום הנישואים בשלב הבא. ככל ששני בני הזוג לא עובדים על הדברים ביחד ומחליטים על התדירות השבועית ממקום שבו שני הצדדים מרוצים, גם הפעם נשקפת סכנה להמשך החיים יחד.

לתוך הוואקום הזה נכנסים עוד פרמטרים כמו ההתאמה המינית שמראש הייתה בין שני בני הזוג והיכולת שלהם לשמור על זוגיות פתוחה כדי לצאת ממשברים.

 

אז כמה פעמים לעשות סקס בשבוע?

לאור כל מה שסיפרנו לכם כאן, התשובה היא – כמה שאתם רוצים! כל עוד שני הצדדים נהנים מזה, מקיימים סקס מהסיבות בצד החיובי של המשוואה ולא מהצד השלילי שלה, מספקים זה את זה, נהנים מזה ושומרים על טיב הקשר – כל כמות היא כמות מומלצת! כל עוד היחסים המיניים שלכם לא פוגעים בצד השני נפשית או בריאותית, כל עוד אתם לא סובלים תוך כדי האקט או נפגעים אישית מהתדירות והציפיות של בני הזוג זה מעולה ואתם רשאים להמשיך לתפקד כרגיל.

טוב לכם עם פעם בשבוע? נפלא.

אתם נהנים יחד שלוש פעמים בשבוע? מושלם.

לא מצליחים להוריד ידיים אחד מהשנייה 24/7? שאפו לכם.

עושים סקס כל יום ומרגישים שעדיף לרדת במינון? אל תרגישו רע להציע הצעה כזו. היא רק תחזק את הזוגיות ואת חיי המין שלכם.

ואגב – אם הגדרתם עד היום סקס כאקט של חדירה בלבד, אל תשכחו שגם מין אוראלי הוא סקס, אוננות היא סקס, התפשטות וארוטיקה היא סקס ובכלל, כל פעולה שבה איכשהו מעורבים אתם ואיברי המין שלכם נחשבת לחלק מהתדירות השבועית וצריכה להיספר בתוכה. למוצרים שיעזרו לכם בחדר המיטות היכנסו טבע פלז'ר.כמה פעמים לעשות סקס

למאמרים נוספים באתר אקסטרה סייז

בדיקות לתפקוד מיני ראשית

בדיקות לתפקוד מיני

תפקוד מיני מהווה נדבך חשוב ומרכזי בכל מערכת יחסית שהיא. החשיבות הרבה של התפקוד המיני באה לידי ביטוי במגוון אופנים- בין אם בהיבט המיני בין

קרא עוד »

שפיך – לא מילה גסה

בשיעורי חינוך מיני היה קשה להסיר את חיוכי המבוכה מהפנים. אבל כשהמורה לחינוך מיני הגיע/ה למילה "שפיך", הכיתה הייתה שואגת מצחוק. בצדק, הרי שפיך היא

קרא עוד »
חוסר סיפוק מיני

חוסר סיפוק מיני

קיום יחסי מין הוא אחד מבין הנאות החיים הגדולות ביותר אותה חווה האדם במהלך חייו.  אך ישנם לא מעט גברים שחווים חוסר סיפוק מיני, הגעה

קרא עוד »
0
עגלת הקניות
בלעדי באתר
5% הנחה לרוכשים באתר
דילוג לתוכן