ויאגרה תופעות לוואי

בשנת 1998 הגיחה לעולם תרופה מהפכנית ומשנת חיים ששמה ויאגרה תופעות לוואי מעטות. חברת פייזר שפיתחה את התרופה, הביאה לשינוי אופן הטיפול בבעיית אין אונות בקרב גברים באופן חסר תקדים.

כיום, 23 שנים לאחר הפצתה לראשונה, מהווה הויאגרה פתרון מוביל לבעיית אין אונות ומאפשרת הנאה מקיום יחסי מין בכל גיל. לצד זאת, לויאגרה מספר תופעות לוואי מהן עשוי לסבול האדם העושה בה שימוש. 

 

בעיית תפקוד מיני בקרב גברים

על מנת לקיים יחסי מין, נדרש הגבר להגיע לזקפה. אין אונות היא מושג המתאר חוסר יכולת להגיע לזקפה מלאה וממושכת בעת קיום מגע מיני. יש גברים הסובלים מאין אונות בשלב מוקדם יחסית של חייהם כאשר עשויות להיות לכך סיבות רפואיות מגוונות.

מצב זה הינו שכיח יותר בקרב אוכלוסייה מבוגרת וזאת כחלק מהליכי הזדקנות המערכות השונות בגוף.

 

השפעת אין אונות על מערכת היחסים בין בני הזוג

בעיות בתפקוד המיני הן בעלות השפעה על גברים בוגרים בכל גיל. חוסר יכולת לקיים חיי מין תקינים, היא בעיה אשר עשויה לפגוע באפשרותו של מי שסובל ממנה לרצות בכינון מערכת יחסים זוגית, בשל המבוכה וחוסר הנעימות הכרוכים בכך.

גבר, לא נמאס לך להתאכזב מעצמך?

המדע כבר הוכיח - הגדלת הפין בצורה טבעית ללא ניתוח זה לא מיתוס

ויאגרה ללא מרשם רופא - Xtrasize

בנוסף לכך, אין אונות עשויה לגרום למתחים בין בני הזוג ולפגיעה במרקם חייהם המשותפים. היא עשויה לגרום לתחושת תסכול מצד בת הזוג בשל העובדה שאורח חייה אינו כולל פעילות מינית.

יתר על כן, היעדר יכולת לקיים יחסי מין, עשויים לגרור פגיעה חמורה בדימויו העצמי של הגבר הנובעת מתוך תפיסה לפיה הוא סובל מפגם היורד לשורש תפקודו כבן זוג.

 

ויאגרה – פתרון מיידי לאין אונות

תרופת ויאגרה שווקה לראשונה בשנת 1998 ומאז חוללה מהפכה בתחום הטיפול באין אונות בקרב גברים. התרופה יועדה לצרכי טיפול בלחץ דם ריאתי, אולם לאור דיווח של מטופלים בשלב הניסויי של התרופה על תופעת לוואי של זקפה, הוחלט להסב את התרופה לצרכי טיפול באין אונות.

 

ויאגרה – איך זה עובד

ויאגרה מכילה את החומר הפעיל סילנדפיל, אשר מטפל בבעיית אין אונות בטווח המיידי. מאחר שזקפה נוצרת כתוצאה מזרימת דם באופן מוגבר באיבר המין הגברי, התרופה גורמת להרפיית שרירים המצויים בפין באופן המאפשר זרימה מוגברת של דם לכלי הדם בפין, אשר גורמת להיווצרותה של זקפה מלאה וממושכת.

 

אופן השימוש בויאגרה

הויאגרה נצרכת באמצעות טבליה אשר הפכה מוכרת בעולם בשל צבעה הכחול וצורתה המזכירה מעוין עם קצוות מעוגלים. יש לבלוע את הכדור דרך הפה וכעבור כחצי שעה מנטילתה, צפויה הויאגרה להשפיע על איבר המין.

טווח השפעת הכדור משתנה מאדם לאדם, והוא נמשך מספר שעות כאשר הממוצע נע בין 4 ל- 6 שעות מרגע נטילת הכדור.

 

השפעת הויאגרה על איבר המין

השפעתה של התרופה אינה מתמצה בנטילתה בלבד ונדרש קיומו של מגע מיני כלשהו ליצירת גירוי מיני בקרב המשתמש. בעת יצירת הגירוי המיני במסגרת מגע בין בני הזוג, תחל השפעתו של כדור הויאגרה על איבר המין ותביא אותו לכדי מצב של זקפה מלאה וממושכת.

ראוי לציין כי לאלכוהול יש השפעה שלילית על פעולת הויאגרה ורצוי לא לצרוך אלכוהול במקביל לנטילתה.

 

קיומן של תופעות לוואי כתוצאה משימוש בויאגרה

שימוש בויאגרה עשוי להיות מלווה בתופעות לוואי מגוונות אותן ניתן לחלק לפי מידת שכיחותן. חלק מתופעות הלוואי הן שכיחות יותר ודרגת חומרתן היא נמוכה יחסית ומתמצה פעמים רבות באי נוחות זמנית ומינורית. לצד התופעות הקלות, ישנן תופעות לוואי חמורות יותר, אולם הופעתן נדירה מאוד.

 

ויאגרה תופעות לוואי שכיחות וכאלה שאינן שכיחות

תופעות לוואי שעשויות להופיע בשכיחות גבוהה יחסית, הן תופעות של קשיי עיכול, כאבי ראש, סחרחורות, רגישות לאור. תופעות שאינן שכיחות הן תחושת עקצוץ, פגיעה בחוש המישוש, ראייה מטושטשת או כפולה, נזלת ושיעול, כאבי שרירים, זקפה כואבת וממושכת, דימום מהאף, יובש בפה, כאבי גב ועליית חום הגוף.

 

ויאגרה – תופעות לוואי נדירות

בין תופעות הלוואי הנדירות העשויות להופיע כתוצאה משימוש בויאגרה ניתן למנות קוצר נשימה, לחץ בחזה, התנפחות של הפה, הלשון או העפעפיים, פריחה בעור, שבץ מוחי, תעוקת חזה, עילפון, אובדן פתאומי של השמיעה ודימום מהפין.

 

מקרים בהם שימוש בויאגרה הוא מסוכן

נטילת ויאגרה עשויה להעמיד את המשתמש בסכנת חיים כאשר היא ניטלת במקביל לנטילת תרופות ממשפחת הניטרטים או הניטראטים האורגניים ותרופות נוספות המנויות בעלון הרפואי של התרופה. כמו כן, נטילתה מסוכנת עבור מי שעבר אירוע מוחי או התקף לב ועבור מי שסובל ממחלות לב או כבד.

 

התייעצות עם רופא טרם השימוש בתרופה

ויאגרה היא תרופה המצויה בשימוש של מיליוני גברים ברחבי העולם ולרוב השימוש בה הוא בטוח. רשימת תופעות הלוואי המסוכנות מתייחסות למצבים נדירים. יחד עם זאת, ההמלצה עבור מי שחושש מתופעות הלוואי היא להתייעץ עם גורם רפואי.

המלצה זו נכונה ביתר שאת עבור מי שנוטל תרופות אחרות במקביל או מי שהיה נתון לטיפול תרופתי קבוע בעבר. ייעוץ רפואי טרם נטילת התרופה, מומלץ גם עבור מי שלקה בעבר במחלות הקשורות לכלי הדם ותפקוד הלב.

 

רכישת ויאגרה עם או בלי מרשם

עד לפני כשלוש שנים, ניתן היה לרכוש ויאגרה בבתי המרקחת בכפוף להצגת מרשם מרופא. בשנת 2018, לאחר שבמדינות נוספות בעולם כבר ניתן היה להשיג ויאגרה ללא מרשם ועל רקע תופעה שלילית של הפצת זיופי ויאגרה ברחבי הארץ.

הוחלט על ידי משרד הבריאות להתיר לאוכלוסיית הגברים מעל גיל 35 לרכוש ויאגרה גם ללא מרשם רופא. פירוש הדבר, שאדם שגילו 35 ומעלה המעוניין לרכוש ויאגרה, יכול לעשות כן בבית מרקחת וללא מרשם רופא.

יחד עם זאת, הוחלט כי הרוכש יידרש לעבור תשאול קצר ודיסקרטי מטעם הרוקח. זאת, על מנת לאבחן נתונים הנוגעים אל המטופל באופן ספציפי אשר מעמידים אותו בסיכון במקרה של נטילת הויאגרה. יצוין כי התרופה אינה מתאימה לשימושו של אדם מתחת לגיל 18.

 

לשפר את חיי המין ולהכיר את תופעות הלוואי

המצאת הויאגרה הביאה לשינוי באופן הטיפול בתופעת אין האונות וסיפקה לגברים רבים אפשרות לקיים יחסי מין בכל עת, ללא חשש מחוסר תפקוד מיני. העובדה כי ויאגרה ניתנת לרכישה ללא מרשם רופא, הופכת אותה לפתרון זמין ונוח.

יחד עם זאת, השימוש בתרופה עשוי להיות מלווה בתופעות לוואי ולשם הפגת החשש מאפשרות הופעתן, ניתן להתייעץ עם רופא טרם השימוש בה.

 

אין אונות היא תופעה גופנית הנפוצה בקרב גברים, המתבטאת בקושי להביא את איבר המין לזקפה בעת קיום יחסי מין. ישנן מספר סיבות מרכזיות לאין אונות, כאשר העיקרית שבהן היא קיומה של בעיה רפואית המשפיעה על איבר המין. יחד עם זאת, מקורה של אין אונות עשוי להיות גם רגשי.

ויאגרה היא תרופה פורצת דרך, המכילה חומר פעיל בשם סילדנפיל הגורם להגברת זרימת הדם באיבר המין. תרופה זו מצליחה תוך זמן קצר של כחצי שעה מעת נטילתה, לגרום לגבר הנוטל אותה להביא את איבר מינו לזקפה מלאה וממושכת, אשר עשויה להימשך לפרק זמן שבין 4 ל- 6 שעות. 

הוויאגרה היא מוצר אשר בטוח לשימוש, אולם בעת נטילתה, עשוי האדם הנוטל אותה לחוות מספר תופעות לוואי קלות כגון כאב ראש, סחרחורת או אודם בפנים. עם זאת, מעיון בעלון לצרכן המצורף לתרופה, עולה כי במקרים נדירים, עשויות להתרחש תופעות לוואי גופניות שהן חמורות יותר. 

ויאגרה היא תרופת מרשם אשר אינה מתאימה לשימוש עבור כל אדם. בעלון לצרכן של הוויאגרה מפורטים המקרים בהם נטילת התרופה היא אסורה. כך, מי שסובל מבעיות לב ובעיות בכלי הדם, עשוי להיות בקבוצת הסיכון לנטילת הוויאגרה. כמו כן, היא אינה מיועדת לגברים מתחת לגיל 18.

ויאגרה תופעות לוואי

למאמרים נוספים באתר אקסטרה סייז

שיפור הסקס

שיפור הסקס

כבר תקופה שאתם מרגישים שאתם צריכים לשנות משהו בחדר המיטות ועל שיפור הסקס, אבל אתם לא יודעים מאיפה להתחיל? חשבתם להתייעץ עם סקסולוגית אבל אתם

קרא עוד »
איך לעשות סקס ראשית

איך לעשות סקס

מין ומגדר, מתירנות כנגד שמרנות, לצורכי רבייה או להנאה רגשית וגופנית – סקס הוא פעילות אינטגרלית וחשובה מאין כמוה, וכמו שהיא חשובה להמשך קיום החיים

קרא עוד »
0
עגלת הקניות
בלעדי באתר
5% הנחה לרוכשים באתר
דילוג לתוכן