בדיקות לתפקוד מיני

תפקוד מיני מהווה נדבך חשוב ומרכזי בכל מערכת יחסית שהיא. החשיבות הרבה של התפקוד המיני באה לידי ביטוי במגוון אופנים- בין אם בהיבט המיני בין בני זוג ובין אם באינטימיות ובקרבה הפיזית בין בני הזוג. על מנת לאתר בעיות בתפקוד המיני של אחד מבני הזוג, ישנן מספר בדיקות שניתן לבצע.
את הבדיקות מבצעים על מנת להסיר ספקות וחששות בנושא. בעמוד הקרוב נסקור את סוגי הבעיות השונות בתחום יחסי המין והתפקוד המיני, ונבין כיצד בדיקות לתפקוד מיני יכולות לזהות ולאתר בעיות קיימות.

 

בדיקות לתפקוד מיני – מהן? אילו סוגי בדיקות ניתן לבצע על מנת לאבחן תופעות חריגות?

בדיקות לתפקוד מיני ניתן לבצע במגוון רחב של וריאציות. מטרת כל סוג בדיקה היא לבדוק האם קיימת בעיה בתפקוד המיני של הגבר או האישה- בהתייחס להיבטים השונים בנושא. סוגי הבדיקות השונות שניתן לבצע:

 

בדיקות הזרקה

בסוג בדיקה זה, הרופא הבודק מזריק חומר מסוים לאיבר המין הגברי. מטרת החומר היא לעורר זיקפה. בהנחה ואין התעוררות של זיקפה- הבדיקה מוכיחה כי קיים תפקוד מיני לקוי (שנובע מזרימת דם בעייתית לאיבר המין) ויש לטפל בנושא.

 

בדיקת אולטרסאונד

בדיקה שדומה באופייה לבדיקת היריון. הבדיקה מתבצעת על ידי מריחת חומר על איבר המין ולאחר מכן מעבר עם כלי צילום מעל איבר המין. מטרת הבדיקה היא לראות האם קיימת בעיה בהולכת הדם האיבר המין הזכרי.

 

בדיקה נפשית

כאשר מדובר בתופעה שמבוססת על תסמינים נפשיים או רגשיים (דימוי עצמי נמוך, חשקים נמוכים כלפי בת הזוג, בגידות וכו'), הרופא המטפל יבצע תחקור ראשוני בנושא. ידוע כי מקרים של חרדה ודיכאון "מסייעים" לבעיות בעת קיום יחסי המין – ומופיעים בעיקר בצורת אימפוטנציה. טיפולים נפשיים יכולים להתבצע גם בצורה קבוצתית (בדומה למעגל תמיכה) או בליווי בת הזוג (במידה וקיימת כזאת).

 

בדיקת שינה

ידוע כי גברים החל מגיל מסוים חווים זיקפה במהלך הלילה, וליתר דיוק בין שלוש לחמש פעמים במהלך הלילה. אפשרות נוספת שעומדת בפני הגורמים הרפואיים כיום היא להצמיד למטופל מכשיר לאיבר המין, אותו הוא שם במהלך הלילה. מכשיר זה דואג לנטר את כמות הפעמים שהגבר הגיע לזיקפה לאורך הלילה ואת עוצמתן. בדיקה זו מבוצעת גם באופן עצמאי- על ידי הנחת טבעת פלסטיק סביב איבר המין. בהנחה והטבעת נשברה במהלך הלילה- ניתן להסיק כי הייתה זיקפה. בהנחה ולא – נדרש טיפול בנושא.

 

בדיקות לתפקוד מיני – בדיקה גופנית פיזית

ביצוע בדיקה פיזית על ידי רופא יכולה למצוא בעיות האיבר המין או בשק האשכים של הנבדק. פגם פיזי כזה או אחר יכול להעיד על בעיה מינית שטרם צצה. בדיקות פיזיות נוספות יתמקדו בזרימת הדם לאזורים מסוימים בגוף, על מנת למצוא האם יש בעיה בזרימת הדם וכתוצאה מכך בעיות מין שונות.

 

בדיקות לתפקוד מיני – בדיקות דם ובדיקות שתן

וכמובן איך לא. בדיקות הדם ובדיקות השתן הן בין הבדיקות היעילות והשימושיות ביותר שיש לאדם להציע כיום. ניתן לבדוק באמצעותן כל דבר- החל ממחלות זיהומיות, דלקות באזורים שונים תתפלאו לשמוע- גם לזהות בעיות תפקוד מיניות. אם יימצא כי קיימת סוכרת מכל סוג שהוא, הפרעה הורמונאלית הקשורה לתהליכי הזיקפה, מחלות כבד או מחלות לב שונות- ניתן לבדוק חשד לתפקוד מיני לקוי.

כלל הבדיקות המוזכרות כאן מאפשרות לזהות בעיות בתפקוד המיני של אדם מסוים. כעת לאחר שאנו מכירים את סוגי הבדיקות השונות לזיהוי בעיות בתפקוד המיני, נוכל להתמקד בסוגי הבעיות המיניות שבעקבותיהן ביצענו את הבדיקה.

 

 

מהן הבעיות המיניות השונות שניתן לאתר בתהליך של בדיקות לתפקוד מיני?

ישנו מגוון רחב של ליקויים שונים ביחסי המין. נרחיב על הבעיות הנפוצות והמוכרות ביותר כיום בהקשר של חיי המין. מעבר לכך,תוכלו להמשיך לגלוש באתר שלנו וליהנות ממגוון רחב של מידע בנושא- בדיקות שונות, סוגי טיפולים שונים, ומגוון תופעות שונות.

אימפוטנציה- אימפוטנציה או בשמה הרפואי "אין אונות" היא תופעה שבה יש בעיות זיקפה האיבר המין הגברי. בעיה זו יכולה לנבוע בגלל סיבות רבות: החל מסיבות פסיכולוגיות (תפיסה עצמית שלילית, פידבק שלילי מבן הזוג או לעיתים לאחר בגידה) סיבות פיזיות (ליקויים בתהליך הולכת האותות העצביים או בעת העברת הדם בורידים) או אחרות.

התופעה אינה אחידה בקרב כלל הדברים הסובלים מהתופעה ויכולה להתבטא בחוסר יכולת ליצור זיקפה באופן מוחלט, זיקפה זמנית לפרק זמן קצר או זיקפה חלשה שמונעת קיום תקני של יחסי המין.

שפיכה מהירה או שפיכה מוקדמת שפיכה מהירה מאפיינת גברים במצבים שונים. השפיכה המהירה יכולה להופיע זמן קצר לאחר החדירה או כאשר מדובר באירועים יותר קיצוניים- רק מקיום מגע מיני יבש (בטרם קיום המגע המיני). השפיכה המהירה יכולה לנבוע מסיבות זהות לאימפוטנציה וגם מסיבות תורשתיות (מקרים בהם הסבא או האבא חוו בעבר תופעות דומות) או בעקבות דפוס התנהגות שנרכש לאורך השנים (כאשר הגוף רגיל להגיע לגמירה מהירה לאחר אוננות).

 

הפתרונות שמציאים לאחר בדיקות לתפקוד מיני

בתום כול סוג בדיקה שהיא לטובת זיהוי תפקוד מיני לקוי ולאחר קבלת התוצאות, יקבל המטופל ייעוץ רפואי או ייעוץ ממומחה אודות הטיפול שהוא צריך לבצע. בעקבות המודעות הרבה שיש כיום לנושא זה, פותחו בשנים האחרונות עשרות פתרונות שונים לטיפול בתופעות השונות. בין סוגי הטיפולים השונים תוכלו למצוא: ויאגרה (תרופה שמטרתה לטפל "בהתנגדות הגוף" ליצור זיקפה תקינה, ומסייעת לגוף להגשים אותה.

בין היתר על ידי הרחבת כלי הדם באזור איבר המין ובמקרים מסוימים על ידי הגברת קליטת האותות החשמליים), קמגרה (תוסף תזונה שמיועד לטפל בתופעת השפיכה המהירה. הוא מונע מהמשתמש בו להגיע לשפיכה מהירה על ידי יצירת "אלחוש" מסוים באזורים הרגישים באיבר המין הגברי ומספק לגוף אפשרות להאריך את חיי השפיכה, כדורים ומשחות רפואיות אפשרות נוספת שמוענקת על ידי המגזר הרפואי בתחום.

לא הרבה אנשים משתמשים בשיטה זו מכיוון שהם מעדיפים לשמור על דיסקרטיות בנושא ולחשוף את הבעיה לכמה שפחות אנשים), אימונים גופניים (בשנים האחרונות עולה ממחקרים רבים כי פעילות גופנית יכולה לסייע ולהוריד את השפעת התופעה על הגוף.

כמו כן, ישנם טיפולים ספציפיים שמוענקים על ידי מומחים או רופאים בתחום בתום הליך הבדיקה הרפואית), ייעוץ פסיכולוגי (ייעוץ וליווי פסיכולוגי הוכח לאורך השנים כמודל שמסייע ומשפר את תחושת האדם. בין אם מדובר בתחושת דיכאון, חרדה, דימוי עצמי נמוך או תוצאות של בגידה או מקרי עבר- טיפול פסיכולוגי עשוי לסייע לאדם המטופל).

כמו בכל ענף אחר של אפורה או בכל ענף שמעניק טיפול כזה או אחר ללקוח- ישנם טיפולים שיהיו אפקטיביים יותר עבור אנשים מסוימים מאשר אנשים אחרים. ההמלצה שלנו מתוך ניסיון עשיר לאורך השנים ומתוך חשיפה לעשרות מקרים שונים של בעיות בחוויות המין- להתחיל מן הטיפול הקל ביותר אל הקשה. כיצד נגדיר טיפול קל וטיפול קשה? אם לצורך העניין מדובר באדם שידוע שהוא סובל מחרדות או דיכאונות כאלה ואחרים- היינו ממליצים לאותו אדם להתחיל מן הטיפול הרלוונטי ביותר עבורו- טיפול וייעוץ פסיכולוגי. על אותו משקל, ניתן לעשות את ההחלטה עבור כל אדם בהתאם לאופיו ולדפוס ההתנהגות שלו.

כן, יש מגוון רחב של בדיקות שנעשות כדי לבדוק את התפקוד המיני. הבדיקות הללו, ברוב המקרים נעשות במכונים השונים ון מאפשרות לבדוק מהי הסיבה לכך שיש בעיה כלשהי בתפקוד המיני. מדובר בבדיקות כמו אולטרסאונד, בדיקות נפשיות, בדיקת שינה, בדיקה גופנית פיזית ובמקרה הצורך גם בדיקות דם ובדיקות שתן.

בדיקות שתן נחשבות לבדיקות השימושיות ויעילות ביותר כדי לבחון ממה נובעת הבעייה בתפקוד המיני. בדיקות אלו מאפשרות לבחון אם יש מחלה כלשהי או הפרעה הורמונלית שעשויה להשליך על בעיות בזקפה. במצבים רבים, בדיקות אלו מגלות מחלות כבד או לב שגורמות ברוב המקרים לתפקוד מיני לקוי.

ארבעת הגורמים הללו מביאים ברוב המקרים למצב של שפיכה מוקדמת בקרב גברים רבים.

ישנו מגוון רחב של בדיקות לתפקוד מיני ובדיקה נפשית היא הנפוצה שבהן. במצבים שבהם יש לגבר דימוי עצמי נמוך או חשק נמוך לקיום יחסי מין, הרופא יכול לבדוק באמצעות תחקור ראשוני אם המטופל סובל מחרדה או דיכאון. מצבים אלו עשויים להשליך על בעיות בקיום יחסים.

בהחלט, מודעות לנשימות ונשימות עמוקות במהלך המשגל יכולות לעכב

הבעיות המיניות הנפוצות ביותר כיום הן אימפוטנציה (שנקראת בשמה הרפואי אין אונות), זו תופעה שכוללת בעיות זקפה באיבר המין הגברי. בעיה נוספת היא שפיכה מוקדמת (שפיכה מהירה) שאופיינת בקרב גברים רבים.
ניתן לטפל בהן באמצעות תוספים טבעיים כמו קמגרה, תרופה שמאפשרת להגיע לזקפה ממושכת.

השפיכה המוקדמת. אפשר גם להשתמש בקונדום. אמנם מדובר בפתרון פחות נעים, אבל הוא מפחית את התחושה ברוב המקרים ולכן הוא גורם לעיכוב טבעי של השפיכה.

בדיקות לתפקוד מיני

למאמרים נוספים באתר אקסטרה סייז

איך לגמור לאט יותר

איך לגמור לאט יותר

כ-30% מהגברים סובלים מבעיות בתפקוד המיני, 10% מתוכם סובלים משפיכה מוקדמת. זוהי אחת התופעות הנפוצות ביותר בקרב גברים שמובילה לתסכול, מבוכה, פגיעה בביטחון העצמי, קשיים

קרא עוד »

איך להשתמש בקונדום?

קונדום הוא אמצעי מניעה המיועד לשימוש על ידי גברים. אמצעי מניעה זה הוא בעל יעילות גבוהה מאוד במניעת הריון ובשל תכונותיו, הוא היעיל ביותר במניעת

קרא עוד »
0
עגלת הקניות
בלעדי באתר
5% הנחה לרוכשים באתר
דילוג לתוכן