אימפוטנציה – תסמינים

אימפוטנציה, מילה ארוכה ומפחידה שבטוח חלפה במוחם של גברים רבים במהלך חייהם. ואכן, יותר ויותר גברים חווים מצב זה, בין אם מדובר במצב זמני – שקשור למצב נפשי או עומס בהתנהלות היום יומית שלהם או כאשר מדובר במצב קבוע – כתוצאה ממחלות רקע כאלה ואחרות. אנחנו מאמינים בלהסתכל לפחד בעיניים ובמאמר הבא נסביר מה מסתתר מאחורי המילה אימפוטנציה או במילים פשוטות אימפוטנציה -תסמינים, מה יכול להוביל למצב זה ומה ניתן לעשות על מנת לטפל במצב.

 

אימפוטנציה – תסמינים

המילה אימפוטנציה מוכרת לכולם, אך מה באמת מסתתר מאחורי מילה זו? ובכן, אימפוטנציה היא אין אונות או בעצם מצב שבו אין יכולת לקיים יחסי מין. מתי אין לנו יכולת לקיים יחסי מין? במצב שבו יש תפקוד לקוי של זקפה (ED). אימפוטנציה מתייחסת לחוסר היכולת להשיג או לשמור על זקפה המספיקה לפעילות מינית. חשוב לציין שקשיים מזדמנים עם זקפה הם שכיחים ולא בהכרח מעידים על ED. עם זאת, אם אתה חווה באופן עקבי את התסמינים הבאים, אולי כדאי לפנות לייעוץ רפואי:

1. הפרעות זקפה: הסימפטום העיקרי של אימפוטנציה הוא חוסר היכולת להשיג או לקיים זקפה איתנה מספיק לקיום יחסי מין. זה יכול לכלול קושי לקבל זקפה, זקפה חלשה או חוסר יכולת לשמור על זקפה לאורך כל פעילות מינית.

2. ירידה בחשק המיני: אימפוטנציה עשויה להיות מלווה גם בירידה בעניין או ברצון לפעילות מינית. זה יכול להתבטא כחוסר עניין כללי או תדירות מופחתת של מחשבות מיניות, פנטזיות או עוררות.

3. מצוקה רגשית: חווית אימפוטנציה יכולה להוביל לתחושות של תסכול, מבוכה או אפילו דיכאון. זה יכול גם לגרום לעומס במערכות יחסים, להוביל לבעיות תקשורת או ירידה באינטימיות המינית.

4. בעיות שפיכה: אימפוטנציה יכולה לפעמים להיות קשורה לקשיים בשפיכה. זה יכול לכלול שפיכה מוקדמת (הגעה לאורגזמה מהר מדי) או שפיכה מאוחרת (קושי להגיע לאורגזמה או זמן ממושך לשפיכה).

 אימפוטנציה – תסמינים

 

מה עומד מאחורי זקפה?

זקפה היא תהליך מורכב שבו משתתפים איברי גוף רבים. היא מתרחשת כתגובה טבעית לגירוי מיני, כאשר כלי הדם מתרחבים ודם מוזרם אל איבר המין על מנת לגרום להזדקפותו. במצב של אין אונות או תסמיני אימפוטנציה, משהו במנגנון לא עובד וזרימת דם אינה מספיקה לזקפה.

 

מה יכול לעמוד מאחורי מצב של אימפוטנציה?

הסיבות יכולות להיות רבות והן גם יכולות להיות משולבות ביניהן. בראש ובראשונה, אנחנו נמנה מחלות הקשורות למערכות גוף שלהן חלק חשוב בהגעה לזקפה מיוחלת – מחלות לב, מחלות דם וכלי דם. בנוסף, כידוע בכל תהליך בגוף שלנו משתתפים הורמונים כאלה ואחרים, לכן בעיות בהורמונים או בעיות בבלוטת התריס גם נמנות עם מחלות שיכולות להוביל לבעיה של אין אונות – אימפוטנציה.

 מה יכול לעמוד מאחורי מצב של אימפוטנציה

 

ומה בדבר בריאות הנפש?

כפי שכבר הוכח באינספור מחקרים שנעשו, למצב נפשי יש קשר ישיר לתפקודים רבים בחיים שלנו, ביניהם גם לתפקוד המיני שלנו. לכן, גם מצבים "לא מדאיגים" דוגמת דיכאון, יכולים להוביל לבעיות בתחום המיני ולגרור מצב של אימפוטנציה.

 

תרופות מרשם

גם לתרופות מרשם מסוימות יכולה להיות השפעה משמעותית על תפקוד מיני, לכן בטרם נכנסים ללחץ גדול, מנסים להיזכר האם התחלנו טיפול בתרופה חדשה ואולי כדאי שנקרא את עלון המידע לצרכן בטרם נרוץ לרופא עם בעיית אימפוטנציה.

 תרופות מרשם

 

מה עושים עם הבעיה?

אז כאמור, נמנעים ממצב של פאניקה, כי לבריאות הנפשית יש השפעה על המצב. נכון, אולי מדובר במצב לא נעים, אך הוא כבר לא בלתי הפיך. כאן נכנסים לתמונה פלאי הטכנולוגיה – אם יורדים לשורש הבעיה ולנסות לפתור אותה על הסף, זהלא אומר שאתם צריכים לסבול ולהימנע מקיום יחסי מין, לא אחרי שהומצאה תרופת הפלא – דוגמת ויאגרה.

 פלאי הטכנולוגיה

 

ויאגרה – ואז הגיע גיבור העל להציל את המצב

כאמור, ויאגרה וממשיכות דרכה, הגיעו והצילו את המין הגברי. בניגוד לביטחון מלא של גברים בכך שויאגרה יוצרת זקפה בלתי נשלטת, שנמשכת ונמשכת ונמשכת – אין זה נכון במציאות. תרופה זו ותרופות נוספות שמטפלות באותה הבעיה, נכנסות לפעולה אך ורק ברגע שיש גירוי מיני. בנוסף, יש צורך להמתין פרק זמן קטן בין נטילת התרופה לבין תחילת הפעולה שלה.

אימפוטנציה – תסמינים
אימפוטנציה – תסמינים

 

מה צריך לדעת בטרם מתחילים טיפול תרופתי?

כדאי לקחת בחשבון שעדיין מדובר בתרופה ותמיד קיים סיכוי שדווקא אתם רגישים למרכיב כלשהו ממרכיבי התרופה או שיש לכם מחלת רקע שלא מתאימה לשימוש בתרופה זו. לכן, ייעוץ רפואי הוא הבחירה האופטימלית שאתם יכולים לעשות בטרם אתם רצים לבית מרקחת הקרוב למקום מגוריכם ורוכשים ממנו את כל מה שניתן לטיפול בבעיה זו.

 מה צריך לדעת בטרם מתחילים טיפול תרופתי

בלעדי באתר
5% הנחה לרוכשים באתר