איך להשתמש בקונדום?

קונדום הוא אמצעי מניעה המיועד לשימוש על ידי גברים. אמצעי מניעה זה הוא בעל יעילות גבוהה מאוד במניעת הריון ובשל תכונותיו, הוא היעיל ביותר במניעת העברת מחלות מין במהלך קיום מגע מיני, הן במגע בין גבר לאישה והן במגע בין שני גברים. יחד עם זאת, חשוב להקפיד על שימוש נכון בקונדום וזאת על מנת שלא לפגוע ביעילותו. במאמר נלמד איך להשתמש בקונדום.

 

מהו קונדום

מה זה קונדום בעצם? קונדום הוא שמו של אמצעי מניעה, שפותח במאה ה – 19 ומהווה למעשה מחסום למניעת מעבר שפיך מהפין אל הנרתיק במהלך קיום יחסי מין. טרם פיתוחו במאה ה- 19, נהגו גברים לכסות את איבר מינם בצורות שונות ומגוונות ונקודת המפנה שהובילה לפיתוח הקונדום היא הצלחה בייצור לטקס אשר ממנו נהוג לייצר קונדומים מאז ועד היום.

הקונדום מזכיר בצורתו גרב גומי שקופה המותאמת לגודל הפין, כאשר בקצה שלו ישנה תוספת בעלת מראה בועתי אשר נועדה לאגור בתוכה את נוזל הזרע לאחר הגעה לפורקן במהלך המגע המיני. כיום, מופץ הקונדום בעיקר בבתי מרקחת וברשתות הפארם. יש לא מעט בתי מרקחת מקוונים כמו אקסטרה סייז.

 

מטרות השימוש בקונדום

המטרה העיקרית שלשמה יוצר הקונדום היא מניעת הריון. לקונדום שני רכיבים ההופכים אותו ליעיל במימוש מטרה זו. האחד הוא מידת אטימותו ויכולתו להיצמד לאיבר המין תוך מניעת מעבר זרע מפי השופכה אל הנרתיק במהלך קיום מגע מיני. מטרה נוספת היא מניעת הידבקות במחלות מין.

מחלת המין המפורסמת ביותר היא איידס. עד לפני מספר שנים, טרם פיתוח תרופה המאפשרת לחולי איידס לחיות בצד המחלה, הייתה מחלה זו, קטלנית וחשוכת מרפא. קונדום הינו אמצעי המניעה היעיל ביותר במניעת הידבקות במחלת האיידס ובמחלות נוספות דוגמת עגבת והרפס.

גבר, לא נמאס לך להתאכזב מעצמך?

המדע כבר הוכיח - הגדלת הפין בצורה טבעית ללא ניתוח זה לא מיתוס

ויאגרה ללא מרשם רופא - Xtrasize

 

מידת היעילות במניעת הריון

קונדום נחשב אמצעי יעיל מאוד במניעת הריון לא רצוי, כאשר מבחינה סטטיסטית, השימוש בו מספק הגנה בשיעור של כ- 97% מפני הריון לא רצוי. יחד עם זאת, נתון זה נוגע למצב של שימוש נכון בקונדום וביחס לקונדום בתוקף שאוחסן בתנאים ראויים.

 

מין לא בטוח מול שימוש בקונדום

אמצעי מניעה מדומה שניתן להגדירו טבעי, הוא קיום יחסי מין במשגל נסוג, כך שרגע לפני הגעה לפורקן, מוציא הגבר את איבר מינו מתוך הנרתיק. מדובר בשיטה שאינה בטוחה לשם מניעת הריון בשל העובדה כי כבר בתחילת המגע המיני, עשויה להיפלט כמות מזערית של זרע מהפין. מסיבה זו, שימוש נכון בקונדום הוא למן הרגע הראשון של הופעת הזקפה וטרם כל חדירה לנרתיק.

 

בחירת הקונדום ואחסונו

בשלב ראשון, מומלץ לרכוש קונדום המשווק על ידי חברה מוכרת. הקונדום משווק באריזות הכוללת בדרך כלל 12 יחידות כאשר כל יחידה ארוזה בנפרד באריזת וואקום. טרם השימוש בו, יש לבדוק כי הקונדום אינו פג תוקף. בנוסף, חשוב לאחסן את הקונדום במקום קריר ויבש על מנת שלא לפגום בו.

 

אופן השימוש בקונדום

בעת תחילת המגע המיני, יש להוציא את הקונדום מתוך אריזתו בצורה זהירה ולא על ידי שימוש בחפץ חד. זאת משום שכל חור, קטן ככל שיהיה, עשוי לאפשר זליגת זרע ולפגום ביעילות הקונדום. לאחר מכן, יש לאחוז בחלקו העליון ולהוציא ממנו את האוויר ואז להלביש את הקונדום על ידי גלגולו על איבר המין לכל אורכו.

ראוי לציין כי הקונדום הוא מוצר חד פעמי ואין לעשות בו שימוש חוזר. לאחר הגעה לפורקן, יש לאחוז בו ולדאוג כי הוא צמוד לאיבר המין עד ליציאתו המלאה מהנרתיק. משעה שהוסר הקונדום מאיבר המין, יש להשליכו לפח, אף אם המגע המיני בעת השימוש בו לא כלל שפיכת זרע בגלל שברוב המקרים יש שפיכה מוקדמת.

 

חשיבות לבישת הקונדום במצב של זקפה

יעילותו של הקונדום היא ביצירת חיץ מוחלט בין קצה הפין לנרתיק. על מנת למנוע פתח במפגש הקונדום עם הפין, אשר עשוי לזלוג ממנו זרע, יש צורך בלבישת הקונדום במצב של זקפה מלאה כאשר הוא מגורה ולפני כל חדירה שלו לנרתיק.

 

סוגי קונדומים

קונדום הלטקס משווק כיום במראה מסורתי, אולם לצדו על מדף אמצעי המניעה ניתן למצוא קונדומים צבעוניים, קונדומים בעלי מגע מחוספס וקונדומים בטעמי פירות. כמו כן, לטובת גברים ונשים באוכלוסייה אשר סובלים מאלרגיה ללטקס, יוצרו קונדומים מיוחדים שאינם מכילים לטקס.

 

איך להשתמש בקונדום?

חסרונותיו של הקונדום

בשל העובדה כי קונדום הוא מעין גוף זר המולבש על הפין, ישנם רבים המדווחים על ירידה בתחושת ההנאה בעת השימוש בו במהלך קיום יחסי מין. האלטרנטיבה העיקרית לקונדום המשמרת את תחושת החיכוך המקסימלית בעת מגע מיני היא נטילת גלולות נגד הריון, אולם חשוב לזכור שמדובר באמצעי שאינו מגן מפני מחלות מין ואשר מחייב נטילה קבועה לפרק זמן ארוך.

 

סכנות הנובעות משימוש בקונדום

הסכנה העיקרית בעת שימוש בקונדום היא הישארותו בנרתיק ללא אפשרות לשלוף אותו החוצה. מקרה של הישארות הקונדום בנרתיק עשוי לגרום לשפיכת זרע מתוכו אל הנרתיק ובמקרים מסוימים אף לחייב קבלת טיפול רפואי לשם הוצאתו בצורה בטוחה.

 

קונדום – קל לשימוש ויעיל במניעת הריון ומחלות מין

קונדום מאפשר קיום יחסי מין מוגנים ובטוחים. השימוש בו הוא נוח ואינו דורש מיומנות מיוחדת, הוא זמין לרכישה בכל רשתות הפארם ובתי המרקחת והוא נמכר בווריאציות שונות ומגוונות. לשם שמירה על יעילותו, יש לעשות בו שימוש נכון, החל מרגע לבישתו ועד להוצאתו מהנרתיק בסוף המגע המיני.

למאמרים נוספים באתר אקסטרה סייז

שיפור הסקס

שיפור הסקס

כבר תקופה שאתם מרגישים שאתם צריכים לשנות משהו בחדר המיטות ועל שיפור הסקס, אבל אתם לא יודעים מאיפה להתחיל? חשבתם להתייעץ עם סקסולוגית אבל אתם

קרא עוד »
איך להגדיל את הפין

איך להגדיל את הפין

אתם ודאי שמעתם על המשפט המוכר ״הגודל לא קובע״? ובכן, יש כמה גברים שסבורים שהגודל מאוד קובע ומשפיע ישירות על הביטחון העצמי שלהם. גודל של

קרא עוד »
0
עגלת הקניות
בלעדי באתר
5% הנחה לרוכשים באתר
דילוג לתוכן